">

CubeSpace© Dom są elastyczne, trwałe i niedrogie

Powód ekologiczny Nr:1


Kontenery transportowe są niezwykle elastyczne w związku z rozwiązaniami konstrukcyjnymi – o wiele łatwiej jest zbudować dom w konstrukcji CubeSpace© ponieważ najważniejsza i trwała struktura domu już istnieje. Prace adaptacyjne do zamieszkania można często zakończyć w ciągu zaledwie kilku tygodni a nawet dni w zależności od wymagań.

Stalowe pojemniki transportowe są również wyjątkowo trwałe – ognioodporne oraz ekstremalnie odporne na warunki atmosferyczne oraz wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu powierzchni metalowych ,ich specjalistycznemu malowaniu i doborze właściwej izolacji właściciel będzie cieszyć się nowym domem przez wiele lat bez nakładów na odnowienie elewacji ,bez nakładów na remonty jako skutek zjawisk atmosferycznych lub starzenia się konstrukcji …to wszystko obniża zużycie materiałów, energii, farb, etc. co istotnie wpływa na redukcję śladu węglowego i wzmacnia postawy pro – ekologiczne.

CubeSpace© Domy są przystępne cenowo a to oznacza, że ​​oszczędzając na inwestycji w konstrukcje główną obiektu możesz zainwestować znacznie więcej środków w komfortowy, ekologiczny i zaawansowany technologicznie dom. Posiadając więcej pieniędzy na rozwiązania ekologiczne staniesz się bardziej przyjaznym dla środowiska …

">

Powód ekologiczny Nr:2


CubeSpace© Dom są mniejsze niż większość innych domów w klasycznej formie budownictwa dzięki czemu są przyjazne dla środowiska… wyraża się to w tym iż w ramach kwoty budżetu możesz dodać panele słoneczne, dodatkową izolację, małą turbinę wiatrową, technologię recyklingu wody i odzyskiwania jej z opadów i inne „zielone” produkty zamiast angażowania środków w konstrukcje, beton, zbrojenia, fundamenty, etc…to znacząco zmniejszy twój ślad węglowy oraz pomoże uczynić twój dom nowoczesnym, eleganckim i inteligentnie zsynchronizowanym ze środowiskiem naturalnym.

Powód ekologiczny Nr:3


Działalność deweloperska jest jedną z najbardziej marnotrawczych rodzajów biznesu na świecie…

*przyczynia się do lokalnego przeludnienia a poprzez znaczny wzrost ilości nieruchomości na stosunkowo małym obszarze jest wyjątkowo szkodliwa dla środowiska i gospodarki

*brak w działalności deweloperów zrównoważenia ekonomiczno – środowiskowego z jedynym kryterium którym jest wysoki zysk

To kolejny powód dla którego kontenery są tak przyjazne dla środowiska naturalnego ; spośród 17 milionów istniejących kontenerów tylko około 6 milionów sztuk jest aktywnie używanych w dowolnym momencie .

Oznacza to ,że odzyskując kontener transportowy dla celów mieszkaniowych i budując ekologiczny CubeSpace© Dom zmniejszamy ilość odpadów i możemy czuć satysfakcję że nie przyczyniamy się do dalszego szkodzenia naszej planecie Ziemia.

Powód ekologiczny Nr:4


Dzisiaj ludzie przeprowadzają się częściej niż kiedykolwiek ,a to w celu poszukiwania pracy czy dla zmiany widoku za oknem za czym często kryje się potrzeba opuszczenia zbyt przeludnionego lub ekologicznie zdegradowanego miejsca zamieszkania .W roku 2018 aż 16% ludności z tych powodów zmieniło swoje miejsce zamieszkania .

*Przeprowadzka jest zwykle bardzo stresującym doświadczeniem …

*Należy wynająć lub kupić nowe mieszkanie czy dom ponosząc przy tym duże koszty

*Sprzedać istniejącą nieruchomość ponosząc przy tym duże koszty

*Przemieścić wszystkie swoje rzeczy ,czasem bardzo cenne co ponownie generuje bardzo wysokie koszty

*Powodować dalsze zanieczyszczenie środowiska z powodu nieefektywności procesu przeprowadzki – dom czy mieszkanie pozostawione nowym właścicielom często podlega remontowi z powodów estetycznych ,podobnie nowo zakupione miejsce dla zamieszkania często podlega zmianie dla dostosowania design’u wnętrza do upodobań nowego właściciela ..to bardzo nieefektywne postępowanie wymagające zużycia nowych materiałów budowlanych bez względu na rzeczywisty stan techniczny wnętrz a tylko z powodu odmiennych gustów i upodobań.

CubeSpace© Domy stanowią niewspółmiernie doskonalsze rozwiązanie …

*można je łatwo przenieść za pomocą standardowej naczepy pozostając w swojej znajomej przestrzeni domu ale w zmienionej scenerii przyrodniczej

*ponadto oszczędza się wiele środków dla wynajmu mieszkania czy kupna domu – wystarczy wynająć działkę z mediami dla CubeSpace© Dom w wersji Minus ,bez mediów dla wersji Plus i już można mieszkać …

Powód ekologiczny Nr:5


Kontenery transportowe wycofane z eksploatacji rdzewieją na złomowiskach zanieczyszczając wody gruntowe lub dostają się do hut gdzie ponowne przetopienie 2 ton stali przyczynia się do emisji 3.8 ton CO2 powodującej katastrofalne zmiany klimatyczne .Przeznaczając stalowy kontener do konwersji na cele mieszkaniowe eliminujemy odpady szkodliwe dla środowiska oraz ograniczamy ślad węglowy do zera.

Niezależnie od tego ,czy rozważasz tą opcję zamieszkania jako alternatywę dla tradycyjnego rozwoju nieruchomości, czy też martwi cię stan środowiska i dlatego pragniesz zmniejszyć swój ślad węglowy a chciałbyś dowiedzieć się więcej chętnie Ci pomożemy udzielając bezpłatnych szkoleń i wykładów.

Wybierając CubeSpace© Dom będziesz prowadzić wyjątkowy styl życia ciesząc się jedynym w swoim rodzaju domem przykuwającym uwagę nowoczesnym design’em a zwłaszcza masz szansę zminimalizować swój ślad węglowy o 80% i swój niszczący wpływ na nasze środowisko w porównaniu z klasycznymi formami budownictwa. CubeSpace© Dom pozwoli ci jednocześnie korzystać z zalety mobilności tego domu i daje możliwość stworzenia wyjątkowo ekologicznej ,samowystarczalnej przestrzeni życiowej.

">

Powód ekologiczny Nr:6


Architektura stalowych kontenerów jest określana jako przyjazna dla środowiska, zrównoważona i ekologiczna ,ponieważ koncentruje się na recyklingu używanych kontenerów które w innym rozwiązaniu byłyby niczym więcej jak zaśmiecającą środowisko stertą stali.

Ponadto dzięki recyklingowi tych konstrukcji stalowych zapotrzebowanie na cegłę ,drewno ,cement ,transport i wydobycie żwiru ,stal dla zbrojenia betonowych konstrukcji i inne materiały budowlane jest znacznie mniejsze ,a to następnie obniża całkowity realny koszt energii związany z domem.


Stosowanie materiałów pochodzących z recyklingu jest z pewnością fundamentalnym aspektem zrównoważonej architektury ,ale tylko przy zachowaniu kilku ważnych standardów…

z pomocą zaawansowanych prób laboratoryjnych i elektronicznych detektorów substancji toksycznych określamy stopień zanieczyszczenia konstrukcji i jeśli to konieczne usuwamy je poprzez wymianę podłogi ,usunięcie farby wraz z substancjami konserwującymi ,nanosimy nowe ekologiczne powłoki malarskie.

Wydajemy dla CubeSpace© Dom Certyfikat Braku Obecności Substancji Toksycznych wraz z rezultatami badań podczas gdy większość kontrahentów specjalizujących się w budowie domów z kontenerów morskich stosuje izolację termiczną z poliuretanowej piany natryskowej ,ponieważ dobrze przylega do nieregularnego kształtu ścian kontenerów a jej nanoszenie przebiega szybko firma V7 CubeSpace© stosuje inne standardy ponieważ wie ,że piana poliuretanowa odgazowywuje trującymi gazami diizocyjanianu metylenodifenylu co doprowadza do poważnych problemów zdrowotnych .Butan zawarty w pianach jako ich nośnik jest gazem cieplarnianym wpływającym na globalny wzrost temperatury.


Wybudowanie klasycznego domu do budowy których tak przywykliśmy wymaga emisji przeciętnie 80 ton CO2 na które przypada :

*Ściany 60% emisji

*Drewno 14% emisji

*Rurociągi i drenaż 9% emisji

*Podłogi 5% emisji

*Dach 5% emisji

*Panele fotowoltaiczne 3% emisji

*Inne 4% emisji

Konstrukcja ścian zrealizowana w technologii CubeSpace© pozwala więc na ograniczenie emisji o około 50 ton CO2 na jeden dom ,a jednocześnie niedopuszczenie do emisji kolejnych 4 ton CO2 w przypadku skierowania konstrukcji stalowej kontenera do przetopu ..razem przy założeniu iż w Polsce zostaje wybudowanych około 72 tysięcy domów rocznie to tylko przy zwiększeniu udziału domów typu CubeSpace© o 10 % można ograniczyć emisje aż o 360 tysięcy ton CO2 – konstrukcja ścian i 259tysięcy ton – ponowny przerób kontenerów w hucie ..razem 619 000 CO2 emisji mniej ..w jednym kraju i rocznie przy skromnym udziale rynkowym ..dlatego musimy rozwijać tą formę nowoczesnego zamieszkiwania przez zmianę świadomości.

">

Powód ekologiczny Nr 7


Kiedy budujesz dom przyjazny dla środowiska z przetworzonych kontenerów transportowych, są inne rzeczy, które dodatkowo mogą zmniejszyć twój ślad węglowy.
Dobrym pomysłem jest stworzenie zielonego dachu, który zacieni konstrukcję oraz przyda jej dodatkowej, doskonałej izolacji, a dodatkowo z powodu sprzyjającej temu konstrukcji metalowego dachu możesz dodać panele słoneczne, które pomogą zmniejszyć zużycie energii.
Oczywiście każdy kawałek roślinności pomaga środowisku i może jeden kawałek zielonej łąki na małym dachu to jeszcze nic, ale gdyby ich było miliard …
Są też inne rzeczy, które można wykonać, aby zmienić swój nowy dom w godne pozazdroszczenia miejsce przyjazne środowisku, które nie kosztuje fortuny.
– odzyskiwanie wody deszczowej
– zielony dach i ogród na dachu takiego domu