">

Oszczędność energii


Kupując CubeDom wybierzesz ogromną oszczędność energii, ponieważ nie ma bardziej sensownego sposobu wykorzystania zużytych kontenerów jak dla celów mieszkalnych czy produkcji w pomieszczeniach kontenerów przebudowanych na farmy rybne lub pod uprawy hydroponiczne.

Konstrukcje kontenerów są niezwykle wytrzymałe, bowiem wykonano je dla przemieszczania na dalekie odległości w trudnych warunkach transportowych i pogodowych. Możemy zamieszkać na odludnych ,odkrytych przestrzeniach gdzie wiatry do 160 km zdarzają się wystarczająco często lub w mrożnych lasach Alaski .

To dlatego CubeDom jest wyjątkowo bezpieczny w zderzeniu z huraganami i innymi ekstremalnymi zjawiskami naturalnymi – oszczędny dom, który nie wymaga nieustannych napraw i renowacji.

">

Niezależne źródła energii


Ponowne użycie stali kontenera w celach innych jak budowa CubeDom czy budowa farm rybnych i hydroponicznych wymagałoby przetopienia starego kontenera i zużycia energii oraz emisji dwutlenku węgla (CO2) jako skutek uboczny.

Ponadto wykorzystując konstrukcję kontenera na nową przestrzeń do życia, nie potrzebujemy energochłonnego cementu, plastiku czy drewna w ilości dwóch wagonów dla wybudowania średniej wielkości klasycznego domu oraz możemy z łatwością zamieszkać w CubeDom jak w niezależnej od zewnętrznych żródeł energii i wody konstrukcji mieszkalnej.

Doskonały początek


Kontenery już posiadają zamontowaną podłogę, ściany i dach co wymaga jedynie prac adaptacyjnych dla komfortowego wykończenia CubeDom.
Standard przenikalności cieplnej dla przegród CubeDom wynosi mniej niż 0,15 W /m2 zaś dla okien 0,80W/m2.

Ponadto CubeDom posiada doskonałą mechaniczną wentylację z odzyskaniem ciepła (pełna rekuperacja) i jest z pewnością oszczędniejszy od każdego tradycyjnego domu pasywnego.

Budowę CubeDom możesz zacząć od pierwszego, głównego modułu który spełnia wszelkie warunki dla normalnego życia, ale nie zabija finansów nabywcy i jest doskonałym początkiem dla rozszerzenia w przyszłości komfortowej przestrzeni