V7CUBESPACE


CubeSpace Dom …budujemy na Mazurach – część czwarta

Wystawowy CubeSpaceDom ‘’Baltimore ©’’ buduje się też tam, gdzie można to wykonać w najlepszych warunkach fabryki domów, a potem dostarczyć w pełni zmontowany w każde miejsce w Polsce i na świecie. Zbadaliśmy kontenery na zawartość agresywnych substancji chemicznych i radiacji izotopowej – kontenery przewożą różne produkty i musimy mieć absolutną pewność, że konstrukcje są czyste i wolne od emisji szkodliwego promieniowania i substancji chemicznych, które mogły zostać wchłonięte przez podłogę czy metalowe ściany. Stosowny certyfikat w oparciu o wykonane pomiary jest wydawany jako gwarancja i potwierdzenie naszych działań i możemy przystąpić do zasadniczej części projektu.

Dla klienta na Warmii dokonaliśmy wyboru projektu CubeSpace Dom ‘’Baltimore ©’’ . I tak w czasie kilku godzin otrzymujemy konstrukcję domu gotową do dalszego montażu okien, izolacji termicznej, wszelkich instalacji. Ile czasu i środków wymaga wybudowanie domu do stanu surowego otwartego w technologiach klasycznych? …dzień czy nawet kilka godzin jak w przypadku technologii CubeSpace©czy może długie tygodnie, miesiące, a nawet lata jak w technologiach murowanych i pochodnych?

Kupujemy kontenery stare i zużyte, ale w dobrym lub bardzo dobrym stanie technicznym bowiem chcemy pomagać środowisku naturalnemu i nienawidzimy marnotrawstwa. Kupując stare, ale w dobrym stanie pojemniki wpływamy na zmniejszenie wpływu szkodliwego procesu ponownego przetapiania stali z ponownym wydzielaniem ton szkodliwych gazów na atmosferę ziemską. Przejmujemy stare, stalowe pojemniki z drobnymi wgnieceniami, z niewielkimi śladami rdzy i przystępujemy do pracy tak, by coś czego nie chciały instytuty certyfikacji kontenerów oraz morscy i lądowi operatorzy transportu zamienić na luksusową przestrzeń skupiającą uwagę i wyzwalającą szereg pozytywnych doznań estetycznych i społecznych.

Postawiliśmy sekcję dwóch lekko zardzewiałych kontenerów

I przystąpiliśmy do mycia i czyszczenia pod ciśnieniem oraz do malowania powierzchni metalowych

Zadbaliśmy o każdy szczegół włącznie z użyciem matowania powierzchni i dwukrotnego malowania farbami alkidowymi Sigma Coatings

Efekt, który otrzymaliśmy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania i konstrukcja została dobrze przygotowana dla dalszych prac montażowych.

Zaraz po oczyszczeniu i pomalowaniu powierzchni przystąpiono do wycięcia odpowiednich części ścian